Telefon: 0(532) 695 52 14
Çalışma Saatlerimiz: 09:00-19:00

DEKTON TEZGAH

Dekton Tezgah


Mutfak tezgahı alırken çoğu zaman istediğimiz renkte ve modelde tezgah ararız. Peki, kullanacağınız tezgah türünün özelliklerini biliyor musunuz? Farklı özelliklerdeki tezgahları inceleyerek kendinize en uygun olanını tercih etmeniz sizin için daha doğru bir karar olacaktır. Dekton tezgahbirçok alanda avantajlı olarak kullanılan bir tezgah ürünüdür. Mutfakta kullanıldığı gibi banyo veya çeşitli zeminlerde de tercih edilmekte.

Dekton tezgah özelliklerinden en belirgin olan güneşin UV ışıklarına karşı olan direncidir. Özellikle güneşler yerlerde kullanılacaksa güneş belirli bir süre sonra tezgahlara veya zemine zarar verebilmektedir. Ancak dekton güneşin bu zararlı ışınlarından etkilenmediği için bu tarz alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bir diğer özelliği ise fiziksel darbelere karşı olan dayanıklılığıdır. En sert maddeye sahip olması ile çizilmelere karşı en yüksek direnci gösteren maddedir. Mutfak tezgahlarda en çok rastlanılan sorunlardan biride sıcak tencerelerin tezgahta bıraktıkları izlerdir. Eğer tezgah ısıya dayanıklı değilse bu durum söz konusu olabilir. Ancak dekton tezgahlar ısıya yüksek dayanıklılık gösterdiği için böyle bir durumla karşılaşılmaz.

Temizlik açısından dekton tezgah sizlere iki fayda sağlayacaktır. Birincisi özelliği kir tutmamasıdır. Kılcal çatlaklara sahip olmadığı için bakteri ve kir tutunamaz ve kolayca temizlenir. İkinci özelliği ise kimyasallara karşı güçlü bir direnç gösterir. Bunun anlamı ise temizlik malzemeleri ile silmenize karşı tezgahta herhangi bir bozulma oluşmaz. Üretim teknolojisi sayesinde renk değişimleri olmadığı gibi tezgah uzun süreli kullanımlarda renk değişimi yaşamaz.

Mutfaklarınız gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz dekton tezgah ile ilgili hizmet almak istiyorsanız YK Mutfak Mobilya Dekorasyonhizmeti farkını tercih edebilirsiniz. Tezgah temin ve montaj konusunda sizlere gerekli olan bütün desteği sunan firmamız mutfaklarınızda en iyi tezgaha sahip olmanız için gerekli olan bütün hizmetleri sunmaktadır.