Telefon: 0(532) 695 52 14
Çalışma Saatlerimiz: 09:00-19:00

GRANİT TEZGAH

Granit doğal bir taş olarak mutfak tezgâhlarında kullanılmakta ve kullanıcısına pek çok avantaj sağlamaktadır. Granitin kesilip parlatılarak evlerde kullanıma hazır hale getirilmesi ve son derece şık gözükmesi bu tezgâhların popüler olmasının bir başka nedenidir. Ancak granit tezgâhların bu derece sevilir olmasının en büyük nedeni lekelenmelere karşı dirençli biz yüzeye sahip olmasıdır.  
Doğal bir taş kullanılarak üretilmiş olmasından dolayı çok fazla renk seçeneği bulunmayan bu tezgâhlar, zor çizilen, uzun yıllar sağlamlığını koruyan malzemelerdir. Peki, neden granit tezgâh tercih etmelisiniz? Granit tezgâh nasıl temizlenmelidir?

Neden Granit Tezgâh Tercih Etmelisiniz?

Mutfak bir ev içerisinde konumlanan en özel yerlerden birisi olarak kabul edilir. Bu durum da zamanın büyük çoğunluğunun geçtiği mutfakları yenilerken ideal tezgah seçiminin zor ve zaman alıcı olabildiğini gösterir. Birçok tezgâh modeli ve malzemesi kişilerin mutfak tezgâhı seçerken zorlanmasına neden olur. Tezgâh malzemesi bir mutfak için son derece belirleyici olmakla birlikte seçeneklerinin çok olması yaşam stilinize ve mekânınıza en uygun malzeme seçimini güçleştirecektir. İdeal mutfak tezgâhı malzemenizi ve modelini seçebilmeniz için beklentilerinizin ne olduğunu iyi belirlemeniz gerekir.
Granit tezgâh diğer tezgâh modellerine göre çok daha uzun ömürlüdür. Bunun en büyük sebebi granitin sert bir mineral olmasıdır. Granit tezgâh olası kimyasal tepkimelere karşı yüksek oranda direnç göstermekte ve asitli etkilere karşı dayanıklı olmaktadır. Granit tezgâhı tercih etmenizin en büyük nedeni leke tutmayan sert yüzeye sahip olması ve bu özelliği sayesinde kolayca temizlenebilir olmasıdır.

Dayanıklı ve Güçlü Tezgâh Modelleri

Granit tezgâh, dayanıklı granit taşının kesilip şekil verilmesiyle üretilmektedir. Granitin çizilmesi zordur ve taşın kalitesi nedeniyle ısı değişikliklerine karşı dirençli olduğu bilinir. Deneyimli ekibimiz tarafından dilediğiniz şekilde üretilen tezgâhlarınız özenle montajlanır. Usta kadromuzun tezgah montajı sonrası mutfağınızda uzun yıllar hijyenik ve dekoratif tezgahınızı kullanmanız mümkündür
Granit tezgâh, dayanıklı ve dirençli yapısı ile diğer tezgâh modellerinden ayrılmaktadır. Lekelenmeye karşı maksimum dirençli bir yapıya sahip olsa da granit tezgâh temizliğindeki en önemli adım her kullanımdan sonra özenle temizlenmesi ve parlaklığın korunabilmesi için ılık su ve sabun kullanılmasıdır.