Telefon: 0(532) 695 52 14
Çalışma Saatlerimiz: 09:00-19:00

KAPLAMALI KAPI

Kaplamalı Kapı

Kapılarındaha sağlam ve dayanıklı olmasının yanı sıra istenilen tasarımda bir görüntüye sahip olması için kaplama kapı seçeneklerinden yararlanılabilir. Kapılar hangi malzemeden üretilirse üretilsin önemli olan noktalardan biri kapıların neyle kaplandığıdır. Sizlerde kapı kaplamaişlemlerinde kullanılan yöntemlerden birini seçerek bu özelliklerden yararlanabilirsiniz.

 

Kapılar melamin, lake, ahşap, Amerikanseçenekleri kapıları kaplama işlemlerinde tercih edilebilir. Kaplama kapı, kaplama çeşidine göre uygulama yöntemleri değişmektedir. Her kaplama çeşidinin farklı kaliteleri bulunmakla beraber kaplamaların arasında da kalite farkı ortaya çıkmaktadır. Bütün bu detaylar düşünülerek en doğru karar verilerek kapıların uzun ömürlü olması, şık görünmesi ve dayanıklılık göstermesi hedeflenmelidir.

Kaplama kapı modellerinde maliyet düşünüldüğü için eski zamanlarda yapılan direk ağacın oyulması ile ortaya çıkan kapılar ne yazık ki günümüzde çok nadir kullanılmaktadır. Bu hem maliyet hem de zaman kaybı olduğu için şuanda yapılan ahşap yüzeyli kaplama kapı modelleri fabrikasyon çalışmaları ile ortaya çıkmaktadır. Mdfveya faklı malzemelerden üretilen kapıların dış yüzeylerine önceden şekillendirilmiş ahşap kalıplar kapılara sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Fabrikasyon çalışmaları sayesinde kapıların ahşap kaplamalarına istenilen şekiller kolay bir şekilde verilebilmektedir. Lake veya melamin yöntemleri ile yapılan kaplamaçalışmaları da hemen hemen aynı mantık üzerine işlenmektedir. Aralarında kalite ve fiyat farkları bulunmaktadır. Özellikle maliyet açısından düşük bütçeler ile kapı sahibi olmak isteyenler fiyat bakımından daha uygun maliyetlere sahip olan lake veya melamin kaplama kapı modellerini kullanabilirler.

Evinizde veya iş yerinizde kullanacağınız kapılarda YK Mutfak Mobilya Dekorasyonhizmetlerinden yararlanarak en doğru ürünlere ulaşabilirsiniz. Ev dekorasyonu üzerine edindiğimiz deneyimler sayesinde ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak kapılara sahip olabilirsiniz. Ankara Balgat ve çevresiiçin hizmet veren firmamızdan hizmet alarak kaliteye kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.