Telefon: 0(532) 695 52 14
Çalışma Saatlerimiz: 09:00-19:00

ŞAP VE TADİLATI

Şap


Yapıların zemin bölgeleri dış etkenlerden dolayı zarar görerek kısa zaman içerisinde tahribe uğrayabilir. Böyle durumlarda yapılan inşalar kısa sürede bozulmaya başlayacağı için bunu önlemi alınmalıdır. Şap atmaçalışmaları zeminlerin çeşitli etkenlerden korunması için tercih edilmektedir. Beton dökülen yüzeyin hava şartları ve diğer etkenlerden dolayı etkilenmemesi için şap uygulanın. Şap uygulanan zeminlerdaha uzun ömürlü olmaktadır.

 

Suyun ve nemin çok olduğu yerlerde zeminin bu durumdan etkilenmemesi için şap kullanılmalıdır. Açık veya kapalı otoparklar, Fabrikaların dış alanları ve iç alanları, spor salonlarında ve diğer çeşitli organizasyonların yapıldığı büyük alanlarda zemin sağlıklı bir şekilde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde korunması için şap kullanılmaktadır.

Şap uygulanırken de bazı noktalara çok dikkat edilmelidir. Eğer doğru yöntemler ve doğru malzemeler ile şap dökme işlemi gerçekleşmezse zemin kısa sürede zarar görebilir. Şap dökülecek olan yüzey öncelikle yabancı maddelerden arındırılmalıdır. Yüzeye dökülecek şapın düz bir yüzeye sahip olması içinde dört noktadan terazi ile ölçüler alınmalı ve dökülecek olan şapın ölçüleri belirlenmelidir. Terazi mastarları yerleştirildikten sonra şap dökülür ve helikopter ile düzeltmeler yapılır. Çalışmalarda duvar kotu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Her türlü zemine uygulanan şap, doğru yöntemler ile uygulanmalıdır. Bu nedenle konusunda uzman olan ustalardan yardımı alınarak şap dökme işlemi bu kişiler tarafından yapılması sağlanmalıdır. Çünkü yapılacak yanlış uygulamalar zeminin bozuk olmasına neden olabileceği için sağlıklı sonuç alınamayabilir.

Sizlerde bu konuda uzman kişilerden yardım alacak şap dökme hizmeti almak istiyorsanız YK Mutfak Mobilya Dekorasyonhizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ankara Balgat merkezli çalışan firmamız şap dökme çalışmalarında sizlere profesyonel hizmet sunarak bu konuda sorunsuz bir hizmet almanızı sağlamaktadır. Sizlerde bu konuda hizmet almak için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.