Telefon: 0(532) 695 52 14
Çalışma Saatlerimiz: 09:00-19:00

SERAMİK VE TADİLATI

Seramik

 


Zeminlere uygulanacak olan seramiğin, kullanım amacına göre seçilmesinde büyük önem vardır. Seramiktek tip gibi görünse de aslında farklı özelliklere sahip seramikler bulunmaktadır. Seramik tercih ettiğinizde ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemeniz en doğru seramiğe ulaşmanız için önemlidir.

 

Seramik seçiminde birçok fonksiyon gözden geçirilmelidir. Öncelikle seramiğin nerede kullanılacağı tespit edilmelidir. Eğer topluma açık noktalarda kullanılacaksa bu durumda aşınmanın önlenmesi için aşınmaya dirençli seramik modelleri seçilmelidir. Seramik konutlarda da kullanılmaktadır. Özellikle balkon veya teraslarda kullanılacaksa bu alanlar suya maruz kaldıkları için suya dayanıklı seramikler tercih edilmelidir. Bulunduğunuz yerde soğuk havaya dayanıklılıkta önemlidir. Trafiğin olduğu yerler veya soğuk havanın olması durumlarına karşı dayanıklılık için porselen seramikler yüksek dayanıklılık gösterecektir.

Mekan için ölçümleri yaparken de bazı noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Özellikle mekan ölçüldükten sonra fire kaybını da hesaba katmakta büyük fayda vardır. Çünkü kırılma veya diğer nedenlerden dolayı seramiklerin bir kısmı kullanılamaz hale gelebilir. Çalışmaların yarıda kesilmemesi için fire hesaplanarak yeterli seramik temin edilmelidir.

Seramik ne kadar kaliteli olursa olsun seramiği yüzeye uygulayacak ustanın konusunda uzman olması da çok önemlidir. Seramik döşemekonusunda yapılacak yanlış uygulamalar seramiklerin yerinden çabuk kalmasına ve zarar görmesine  neden olabilmektedir. Burada önemli olan yüzeyin özellikleri de dikkate alınması gereklidir. Çimentosu veya şapı yeni atılmış yüzeylerle eski yüzeyler farklı özellikler taşımaktadır. Örnek olarak yeni şap atılmış yüzey en az üç veya dört hafta beklemelidir.

Seramik döşeme konusunda uzman kişilerden yardım alacak bu konularda en iyi hizmeti almak istiyorsanız YK Mutfak Mobilya Dekorasyonhizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sizler için verilen bu hizmette malzeme temini ve usta çalışmalar sayesinde seramik döşeme konusunda doğru hizmeti alarak uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz seramiklere sahip olabilirsiniz.